Karın Germe Operasyonu Nedir?

Karın germe operasyonu, karın bölgesindeki fazla yağların düzelmesine yönelik yapılan işlemdir. Bu operasyon sayesinde karın bölgesinde daha düz ve toparlanmış bir görünüm elde edilir. Karın bölgesindeki derinin ve fazla yağların alınmasıyla bu operasyon gerçekleşmiş olur.  Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan karın sarkmalarına karşı bu operasyon yapılmaktadır. Özellikle bayanların sıklıkla karşılaştığı durumlara karşı bu operasyon uygulanarak, başarılı sonuçlar alınmaktadır. Hamilelik sonrası, kilo kaybı gibi nedenlerle deri sarkmaları daha çok meydana gelmektedir. Bu durumlardan sonra oluşan deformelere karşı karın germe operasyonu yapılmaktadır.

Karın Germe Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

Karın germe operasyonu basit şekilde tamamlanan bir tedavi şeklidir. Bu işlem kesinlikle vücuda ve organlara zarar vermez. Genel anestezi ile gerçekleştirilen bu işlem yaklaşık 4 saat sürmektedir. Anestezi öncesinde gereken kontroller ve kan tahlilleri yapılmaktadır. Operasyon öncesi bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan biri de operasyon başlamadan önce aç kalınmasıdır. Aç kalınacak saatler ise uzmanlar tarafından belirlenmektedir. Karın germe operasyonu sonrasında kişilerin 2 gün boyunca hastanede kalmaları gerekecektir. Ayrıca bu operasyonun yapılabilmesi için, kişilerin sigara içmemesi gerekmektedir. Bu operasyona başlamadan yaklaşık 4 hafta önce sigaranın bırakılması gerekmektedir.

karın gerdirme operasyonu

Karın germe operasyonunu için sigarayı bırakmak önemli bir konudur. Çünkü sigara kan dolaşımına doğrudan etki eden şeylerden biridir. Bu yüzden sigarayı bırakacak kişilerin bu operasyonu yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Bu operasyondan sonra dinlenmeye ve bakıma dikkat edilmelidir. Özellikle bu dönemde güneş ışığının zararlarından korunma gerekmektedir. Bu dönemde güneş ışığının zararlarından korunmaya yönelik kıyafet seçimine de dikkat etmek gerekir. Koyu renkli kıyafetlerin daha fazla güneş ışığı çektiği bilinmektedir. Bu yüzden daha çok açık kıyafetler tercih edilmelidir. İyileşme döneminin kolay atlatılabilmesi için buna mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca ameliyat sonrasında korse kullanımı oldukça önemli bir detaydır. Bu şekilde karın bölgesinde daha hızlı toparlanmalar elde edilecektir. Korse kullanım süresi ise uzmanların belirlediği bir konudur.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahı olan doktorlar tarafından yapılan bu yöntem etkili sonuçlar vermektedir. Karın bölgesinde bulunan yağların alınmasıyla yapılmaktadır. Karın bölgesinin bu ön tarafında biriken yağların gerilmesiyle tamamlanır. Bu şekilde karın bölgesinin daha gergin ve sıkı bir görünüme ulaşması sağlanmaktadır. Bu operasyon zayıflama amaçlı değil, cilt yüzeyinde düzleşme sağlamak için yapılmaktadır. Bu sayede biriken ve kötü görünüm oluşturan yağların yok edilmesi sağlanmaktadır. Bu sorunun çözülmesi için en iyi sonuçları bu operasyon vermektedir.  Ameliyat öncesinde kişiye özel tedavi şekli belirlenir. Özellikle fazla kilolu kişiler için bu dönemde diyet önerilmektedir. Bu şekilde belirlenen tedavi şekilleri ile bu operasyona başlanmış olur. Ameliyat sonrasında morluk ve şişliklerin meydana gelmesi durumu olağandır. Morlukların geçmesi ise en fazla 30 günü bulmaktadır. Genel olarak şişkinliklerin geçmesi ve bölgenin toparlanması ise en fazla 6 ayı almaktadır. Bu süreçten sonra vücut tamamen toparlanarak, şişkinlikler ortadan kaybolacaktır. Bu dönem boyunca reçeteyle verilen ilaçların düzenli olarak kullanımına devam edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu operasyonlardan sonra ağrı sorunları da ortaya çıkmaktadır. Bu durumlar için ağrı kesici verilmektedir.

 

This entry was posted in Estetik ve Güzellik and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *